Araç çubuğuna atla

Golf Turizm Fuarı Antalya’da

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Alanya ve Manavgat bölgesinde yeni golf alanları yaratmak istediklerini bildirdi.

Dünyanın en önemli golf turizmi etkinliklerinden Uluslararası Golf Turizm Fuarı, Antalya EXPO Center’da başladı.

Reed Travel Exhibitions ve Belek Turizm Yatırımcılar Birliği ortaklığında düzenlenen Uluslararası Golf Turizm Fuarı’nın açılışını, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Cemil Uğurlu, Uluslararası Golf Travel Market Grup Direktörü Mark Walsh, Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği (IGTO) Başkanı Peter Walton birlikte yaptı.

Arıcı, stantları gezdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, golf turizminde Belek’in hem konaklama hem de golf sahaları olarak dünyada önemli yere geldiğine dikkati çekti. Fuarlarla Belek’i daha iyi tanıtmak istediklerini belirten Arıcı, şöyle konuştu:

”Bu anlamda hem BETUYAB, hem de bakanlığımızın çalışmaları var. Alanya ve Manavgat bölgesinde yeni golf alanları yaratıyoruz. Bilhassa Alanya Mahmutlar bölgesinde turizm alanları çalışmamız var. İnşallah yıl sonuna kadar bitireceğiz ve yatırımcılarımıza oraları açacağız. Daha sonra da Manavgat bölgesinde aynı çalışmalar devam edecek.”

Golf turizminin, sayı olarak her geçen gün artan ve belirli bir ekonomik seviye üzerindeki kişilerce yapılan bir spor dalı olduğuna da işaret eden Abdurrahman Arıcı, ”Biz golf alanlarını Antalya ve Türkiye’nin değişik yerlerinde artırarak golf turizminden daha fazla faydalanmak istiyoruz” dedi.

BETUYAB Başkanı Cemil Uğurlu da, Belek’te 47 turizm tesisi, 60 bin yatak, 14 golf sahası ve 10 golf tesisi bulunduğunu, Acısu ve Aksu nehirlerinin geçtiği Belek bölgesinde 3 bin 500 dönümlük alanı golf sahası olarak düzenlemek istediklerini bildirdi. Golf turizminde büyük talep olduğuna değinen Uğurlu, ”2 seneden önce sıra veremiyoruz, o hale geldi” diye konuştu. Belek’teki 10 tesisten 1 milyon dolar gelir beklediklerini kaydeden Uğurlu, Türkiye’nin golfte rakibinin olmadığını ifade etti.

Uluslararası Golf Travel Market Grup Direktörü Mark Walsh, Uluslararası Golf Turizm Fuarı’nın 14’üncüsü yaptıklarını, fuarın Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildiğini söyledi. Katılımcıların, Antalya’daki golf sahalarını görme imkanı bulacağını anlatan Walsh, ”Organizasyonu Türkiye’de yapmamız Türkiye’ye ciddi katkı sağlayacak” dedi.

Walsh, delegelerin bölgedeki golf sahalarının kondisyonlarının çok iyi olduğunu söylediğine de değindi.
63 ülkeden 1200’ün üzerinde delegenin katıldığı fuar, 17 Kasıma kadar Antalya EXPO Center’de açık kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir