Araç çubuğuna atla

FTI gülüyor, diğerler acentalar umutlu

Alman basını Türk turizmin içinde bulunduğu krizi dilinden düşürmüyor. Basına göre Türk otellerinin yüzde 80’ini hükümetten mali destek için resmen girişimde bulunmuş. Ancak bu haberlerde aynı zamanda Türkiye paketlerindeki fiyat düşüşlerine de dikkat çekiliyor.

Belki de bu fiyat düşüşleri, bu düşüşü öngören veya bugün halen kararsız kalan Alman tatilcilerini ‘last-minute’ Türkiye satışlarına yöneltti. Özellikle çocuklarıyla tatil yapmayı planlayan Alman aileleri için Türkiye rakipsiz bir hizmet/fiyat oranı sunuyor.

Almanya’nın 4. büyük tur operatörü grubu FTI Reisen’in kurucusu ve patronu Dietmar Gunz, bu hafta başında Alman basınına “Daha önce tahmin ettiklerimiz doğru çıktı. Türkiye son dakika satışlarıyla Alman pazarından eski günlerine dönecek. FTI olarak Türkiye satışlarında bir adım öndeyiz ve diğer tur operatörlerin aksine geçen yılın rakamlarını şimdiden yakaladık” diyor.

FTI ürün müdürü Hicabi Ayhan, sadece Antalya’da 100’den fazla otel partnerleri olduğuna dikkat çekti ve Türkiye satışlarındaki artış ivmesinin yükseldiğini belirtti.

Gunz, diğer Alman tur operatörlerinde de Türkiye satışlarının belirgin şekilde arttığını, son dakika satışlarıyla Alman pazarının Türkiye açısından geçen yıl ki performansını yakalamasının büyük olasılık olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir