Araç çubuğuna atla

Fransa’dan gelen turist sayısı 9 ayda yüzde 45 arttı

Fransa’dan Türkiye’ye tatile giden turist sayısı, 2011 yılında rekor seviyeye ulaştı. 2011 Ocak ve Eylül ayları içinde Türkiye’yi ziyaret eden Fransız turist sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 45 artarak 1 milyon 250 bine ulaştı.

Paris’te sona eren uluslararası turizm fuarının ardından A.A muhabirinin sorularını yanıtlayan Yavuz, “yıl başında hedefi bir milyon olarak koyduklarını ve daha yeni yıla uzun bir süre kala bu belirlenen hedef rakamı geçmekten oldukça mutlu olduklarını” söyledi.

Almanya, Rusya, İngiltere, İran ve Bulgaristan’ın ardından Türkiye’yi bu yıl en fazla ziyaret eden turist sıralamasında Fransa’nın 6. sırada yer aldığını ifade eden Yavuz, önümüzdeki yıllarda da Fransız turist sayındaki artışın sürmesini beklediklerini belirtti.

Paris’te 20 Eylül’de başlayan ve 23 Eylül’de sona eren turizm sektöründeki profesyonellere yönelik fuarın, Türkiye açısından oldukça başarılı geçtiğini kaydeden Yavuz, “Türkiye standına bu yıl sektör temsilcilerinin yoğun bir ilgisi oldu. Her zamankinden daha geniş yüz metrekare büyüklüğündeki stant tasarımı bize verimli bir çalışma ortama sağladı” dedi.

Türkiye standında 13 turizm sektörü temsilcisi, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonu ile Muğla Bölgesinden Marmaris, Bodrum ve Fethiye’yi temsilen 3 kuruluşun yer aldığını hatırlatan Yavuz, bölgesel temsiliyetin bu fuarda ilk kez gerçekleştirildiğini ve bölge temsilcilerine müşavirlik standında kendi bölgelerinin tanıtımlarını yapabilmeleri için yer ayrıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir