Araç çubuğuna atla

Eser Oteller Grubu, 5 Yılda 7 Otel ile Türkiye’de Zincir Olmak İstiyor

Bünyesinde iki beş yıldızlı, bir dört yıldızlı ve bir de butik otel bulunduran Eser Oteller Grubu, 5 yıl içerisinde Türkiye genelinde otel sayısını 7’ye çıkararak, zincir olmayı hedefliyor

İSTANBUL- Bünyesinde iki beş yıldızlı, bir dört yıldızlı ve bir de butik otel bulunduran Eser Oteller Grubu, 5 yıl içerisinde Türkiye genelinde otel sayısını 7’ye çıkararak, zincir olmayı hedefliyor
İstanbul’da 1997 yılından bu yana Business, Resort, SPA ve Turistik oteller alanında başarılı adımlar atan; bünyesinde iki beş yıldızlı, bir dört yıldızlı ve bir de butik otel bulunduran Eser Oteller Grubu, 5 yıl içerisinde Türkiye genelinde otel sayısını 7’ye çıkararak, zincir olmayı hedefliyor.
1997 yılından bu yana İstanbul’da hizmet veren Eser Oteller Grubu, kaliteli hizmet anlayışı ile 2008 yılında hizmete giren Büyükçekmece’deki beş yıldızlı Eser Premium Hotel&SPA ve 2011 yılında Silivri’de açılan beş yıldızlı Eser Diamond Hotel&Convention ve Türkiye genelinde hedeflediği 3 yeni yatırımla ilk beş yıl içerisinde Business, Resort, SPA, oteller alanında zincir olmayı hedefliyor… Eser Oteller Grubu İcra Kurulu başkanı Bülent Alıcı, grup olarak 2012 yılı içerisinde Pera bölgesinde, ilk 5 yıl içerisinde de Ege bölgesinde ve Konya’da birer otel projelerinin olacağının altını çizdi.
“Büyükçekmece ve Silivri bölgesini bilinçli olarak seçtik!”
Eser Premium Hotel&SPA ve Eser Diamond Hotel&Convention’un bulunduğu mevkilerin bilinçli olarak seçildiğini belirten Bülent Alıcı nedenini ise şöyle açıkladı: “Yaptığımız bu yatırımlar konusunda da şunları rahatlıkla söyleyebilirim. Turizm açısından Büyükçekmece ve Silivri bölgesinin toplantı ve konferans bölgesi olacağına inanıyoruz. Başbakanımızın da açıklamış olduğu gibi üçüncü hava limanın Silivri bölgesine yapılma olasılığı büyük, gerçekleşirse tabii ki bu da bizim için bir artı. Biz, 5 yıllık bir dönemde bu bölgelerin otel vadisi olarak gündeme geleceğine inanıyoruz. Bu nedenle de yatırımımızı bu bölgelerde gerçekleştirdik.”
İstanbul’un en büyük SPA merkezi: “Eser Premium Hotel&SPA”
35 milyon dolar bir yatırımla gerçekleştirilen Eser Premium Hotel&SPA, 3.500 m2’lik alana ve 25.500 m2’lik kapalı alana sahip. 1.500 m2 alan genişliğinde açık havuzu ve 172 odası buluyor. İstanbul’un en büyük SPA merkezi olan Eser Premium Hotel&SPA’yı şehre hem uzak hem de yakın olma avantajı taşıyor. Bülent Alıcı, İstanbul’da büyük ihtiyaç olan toplantıların, konferansların düzenlenebileceği ve 15 ila 1250 kişiyi rahatlıkla ağırlayabilecekleri toplam 12 toplantı salonuna sahip olduklarını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “ Otelimiz, Tüyap Fuar Merkezi’ne yakın olması nedeni ile Anadolu’dan ya da uzak yerlerden konaklamalı gelme zorunluluğu olanlar için oldukça önemli bir nokta. İçinde hamam, sauna ve fitness bulunan SPA merkezimiz 4.500 metrekare alana kurulu. Misafirlerimiz istedikleri takdirde spinning, yoga gibi birçok grup dersinden de yararlanabiliyorlar. Otelimizi yazları resort otel olarak da hizmete açıyoruz. Her yaz deniz kenarından kiraladığımız mavi bayraklı beach ile Orta Doğu’dan ve Uzak Doğu’dan gelen misafirlerimize yaz havasını tanıttığımız bir atmosfer sunuyor, Büyükçekmece sahilinde denize sokuyoruz.”

“Eser Diamond Hotel&Convention Center, turizm ve kongre merkezinin kalbi olacak”
Silivri – Çorlu karayolu üzerinde 35.000 m2’lik bir alanda yer alan Eser Diamond Hotel&Convention Center’in 2011’in 10. ayında hizmete girdiğini ancak tesisin, daha önce 2008 yılında 35-40 milyon dolar yatırımla başka işletmeler altında 5 yıldızlı olarak hizmet verdiğinin altını çizen Bülent Alıcı, kendilerinin de bu tesise önemli yatırımlar yaptıklarının altını çizdi ve ekledi: “Büyük Şehir Belediye’sinin de açıkladığı gibi bu bölgenin tamamen Turizm ve Kongre bölgesi olması amaçlanıyor. Yeni hava alanının da burada yapılması ihtimali bizi ayrıca heyecanlandırıyor. 25 bin dönüm alana sahibiz, yeni Aqua ve futbol sahası gibi yatırımlara da başladık. Kısa zaman içinde İstanbul ve Anadolu kulüplerinin maçlarını yapacakları güzel bir sahamız olacak ve böylece kongre turizminin dışında futbol turizmine de katkımız olacak. Büyük firmaların önemli kongreleri için başka şehirlere taşınmasına da gerek kalmayacak çünkü tüm imkânları otellerimizde bulacaklar. Misafirlerimiz hafta sonları at parkurlarımızdan ve eğitimlerimizden de yararlanılabilecekler.”
Eser Oteller Grubu’nun çatısı altında Eser Premium Hotel&SPA ve Eser Diamond Hotel&Convention’un yanı sıra Fatih’te 4 yıldızlı, 116 odalı The City İstanbul, Yenikapı’da da The City Port adıyla 45 odalı butik konseptinde otelleri yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir