Araç çubuğuna atla

Eğlence Adası Projesi Meclisten Geçti

Samsun Atakum Belediye Başkanı Metin Burma tarafından Atakum’un gelecek projelerinden biri olarak adlandırılan ve sahilin daha nezih bir hale kavuşması için planlanan Eğlence Adası’nın planı Atakum Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

Adnan Menderes Sahili’nde yoğun olarak faaliyet gösteren eğlence yerlerinin bir adada toplanması amacı ile başlatılan “Eğlence Adası” projesinin plan aşaması da tamamlandı. Plan Atakum Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısında kabul edilirken, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderileceği belirtildi.

Eğlence Adası’nın Atakum’un geleceğinde çok önemli bir yer edineceğine, ayrıca gürültü ve araç kirliğini ortadan kaldıracağı hatırlatan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Atakum sahili daha nezih ve hoş bir hale gelecek. Yaklaşık 100 dönümlük bir alan oluşturup, tüm eğlence mekanlarımızı bu adada toplayarak konsept bir tasarım yapmayı planladık. Büyükşehir Meclisi’nde de kabul edilmesi halinde ilgili bakanlıklar nezdinde projenin tatbiki ile ilgili girişimler başlayacak. Eğlence adamız Atakum’a olduğukadar Samsun’a da özellikle turizm alanında büyük değer katacak önemli bir gelecek projesidir. Bunun gerçekleşmesi için kentimiz için bir şeyler yapma gayreti içerisinde olan tüm siyasi ve idari yetkilileri, kısaca herkesin elini taşın altına sokması ve projenin hayata geçmesi için çaba göstermesini istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir