Araç çubuğuna atla

Dokuz Yeni Otel Yatırım Teşviki Aldı

2011 yılı eylül ayına ait Yatırım Teşvik Belgeleri Listesi Tebliği, Resmi Gazete`de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan tebliğe göre toplam dokuz yeni otel yatırımına “Komple Yeni Yatırım Teşviği” verildi. Yeni inşa edilen oteller hizmete girdikten sonra oluşacak yatak kapasitesi ise 1066 oda olacak.

Teşvik Alan En Büyük Otel İstanbul`da İnşa Edilecek

2011 Eylül döneminde komple yeni yatırım teşviği almaya hak kazanan tesisler içinde en büyüğü 250 oda kapasitesine sahip olan Elit Turizm Yatırım A.Ş`nin İstanbul`da inşa ettiği oteli oldu. 5 yıldızlı standartlara göre inşa edilen otelin toplam yatırım maliyeti 34 milyon 348 bin TL oldu.

Yeni Açılacak Otellerin İstihdama Katkısı Büyük Olacak

Yeni açılacak oteller içinde istihdama en büyük katkıyı ise Dizal Turizm İşletmecilik ve Tic. A.Ş tarafından Antalya`da inşa edilen 4 yıldızlı otel yapacak. 23 milyon 668 bin 234 TL`lik yatırım bedeli öngörülen otel 250 oda ile hizmet verecek ve toplam 120 kişiye istihdam sağlayacak. Eylül ayında yatırım teşviği alan yeni otel yatırımlarının tamamı hizmete girdikten sonra 429 kişiye istihdam sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir