Araç çubuğuna atla

Dev Lüks Gemi Aida Diva Marmaris’e, Toplam 9 Bin Turist Getirdi

MUĞLA- Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne üç hafta içinde üçüncü kez demirleyen ‘Aida Diva’ adlı lüks yolcu gemisi, toplam 9 bin turist getirdi. Dev geminin yeni sezon başına kadar Marmaris’e planlı seferler gerçekleştirmeyeceği öğrenildi.

Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan bugün sabah saatlerinde Marmaris Limanı’na gelen, çoğunluğunu Almanlar’ın oluşturduğu 2 bin 309 yolcu ve 662 personelin bulunduğu ‘Aidia Diva’ adlı lüks gemi, yalnızca Ekim’de düzenlediği 3 seferle ilçeye toplam 9 bin turist getirdi. Aida Cruises şirketinin filosuna 2007 yılında katılan 69 bin 203 grostonluk, 11 katlı, 250 metre uzunluğundaki geminin içinde süit kamaralar, yüzme havuzları, sauna, masaj odaları, spor salonları, kumarhane ile gösteri salonları bulunuyor.

Gümrük işlemlerinin ardından gemiden inen yolcuların büyük bir bölümü önceden planlanan kültür turlarına katılırken, bir kısmı da yat limanında yürüyüş yaptıktan sonra Marmaris Kapalı Çarşısı’nı gezdi. Bazı yolcular da ilçenin tarihi ve doğal güzelliklere sahip yerlerini görmek için günlük turlara katıldı. Dev geminin Antalya’ya gitmek üzere akşam saatlerinde ilçeden ayrılacağı belirtildi.

Öte yandan lüks geminin Marmaris’e 2012 turizm sezonu başına kadar planlı sefer gerçekleştirmeyeceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir