Araç çubuğuna atla

Denizli’de Devlet Tiyatrolarına Büyük İlgi

Denizli Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz; kentte büyük eksikliğini duyulan Devlet Tiyatrolarının ilk oyununa halkın katılımın rekor düzeyde olduğunu söyledi.

Denizli’de perdelerini açan Devlet Tiyatrolarının kültür ve sanat alanındaki boşluğu doldurduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz şu açıklamalarda bulundu:

İlimiz, kültür ve turizm zenginlikleri ile bölgemizin önemli kentlerinden olup aynı zamanda tekstil, mermer gibi sanayi sektöründeki gelişmişliği ile yılda 2,5 milyar dolar ihracatı ve 40 bine yakın öğrenci sayısına sahip üniversitesi ile ülkemizde adından sıkça bahsedilen, örnek gösterilen, sosyoekonomik gelişmesini hızla devam ettiren model şehir konumundadır.

Bu denli ekonomik, sosyal, kültürel zenginliğe sahip olan İlimizde kültürel ve sanatsal faaliyetlerdeki önemli bir eksiklik sayılan ve halkımızın yıllardan beri özlemini duyduğu Devlet Tiyatrosu perdelerini nihayet 24 Kasım 2011 Perşembe günü Pamukkale Üniversitesi Kültür ve Sanat Merkezinde Haldun DORMEN in yazdığı ve yönettiği “Kantocu ” adlı oyun ile ilk temsilini gerçekleştirdi.

Üç gün boyunca 4 ayrı seans da 550 kişilik salonda kapalı gişe oynanan oyun ile Denizlili sanatseverlerin büyük bir ilgi ve alakasına mazhar olarak önemli bir rekora da imza atılmıştır.

Ayrıca 2-3 Aralık 2011 tarihlerinde sahne alacak Vahşet Tanrısı adlı oyun ile 9-10 Aralık 2011 tarihlerinde sahne alacak olan Genç Osman adlı oyunun daha şimdiden biletleri yok satmaya başlamıştır.

Denizli Devlet Tiyatrosu, tiyatro sezonu boyunca birbirinden farklı tiyatro eserleriyle izleyicisiyle buluşmaya devam edecektir. Cuma ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada iki gün sahne alacak olan Denizli Devlet Tiyatrosu için sanatsever vatandaşlarımız oyun biletlerini, www.devtiyatro.gov.tr ve www.mybilet.com/dtgm.php web adreslerinden, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu İbrahim Çallı Sanat Evi Denizli Devlet Tiyatrosu gişesinden veya Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür ve Sanat Merkezi Kınıklı Denizli Devlet Tiyatrosu gişesinden temin edebilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir