Araç çubuğuna atla

Demet Sabancı Pera Palas’ı Aldı

Sabancı ailesinin turizm sektöründe üçüncü grubu olan, başında Demet Sabancı’nın bulunduğu Demsa İstanbul Tepebaşı’ndaki Pera Palas Oteli’ni satın aldı.

Para Palas, Demsa’nın turizmdeki 3. tesisi oldu. Demsa’nın kendisi de Sabancı ailesinin de, turizm alanındaki üçüncü grubu oldu.

Sabancı ailesi turizmde; biri aralarında Hilton otelleri de olan, Güler Sabancı’nın başında olduğu Sabancı Holding bünyesindeki Tursa, biri Esas Holding bünyesinde yer alan ve başında Ali Sabancı’nın olduğu Pegasus Havayolları, biri de Demet Sabancı’nın başında olduğu Demsa grubu ile faaliyet gösteriyor.

Turizm sektöründeki Sabancı aile şirketlerinden Demsa’nın, Pera Palas Oteli’nden başka İstanbul Maçka’daki Emekli Sandığı’nın eski Maçka Palas ile bir de Tepebaşı’ndaki otele dönüştürülecek olan Tarhan Han’ı bulunuyor.

Üç otelden yeni satın alınan Pera Palas işletmede iken, Maçka Palas ile Tarhan Han’ı otele dönüştürme çalışmaları devam ediyor.

Pera Palas’ın satın alınmasıyla ilgi açıklama yapan Demsa Yönetim Kurulu Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan, Pera Palas’ı almak için uzun zamandır İhsan Kalkavan ile yürütülen görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirterek, satın alma işleminin tamamlandığını söyledi.

Demet Sabancı, Maçka Oteli’nin yerine yapacakları 5 yıldızlı otelin inşaatının devam ettiğini, tesisin 100-120 odalı bir butik otel olacağını, otelin altında dünya markalarının mağazalarına yer vereceklerini belirterek, “Yatırım 1.5-2 yılda tamamlanır” dedi.

Otelin işletmesi için görüştükleri yabancı lüks zincirlerle epey yol aldıklarını, imza atmaya çok yaklaştıklarını ifade eden Sabancı Çetindoğan, Demsa’nın bir diğer oteli olan İstanbul Tepebaşı’ndaki TUSİAD binasının karşısında bulunan Tarhan Han’da da inşaatın devam ettiğini, buraya da 4 yıldızlı bir şehir oteli planladıklarını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir