Araç çubuğuna atla

Dedeman’dan iş adamlarına otel

Dedeman Hotels&Resorts International CEO’su Yürükoğlu, Dedeman Park adı altında işadamlarına yönelik bir otel zinciri açacaklarını söyledi.

Dedeman Hotels&Resorts International Üst Yöneticisi (CEO) Tamer Yürükoğlu, bu yıl bir alt markanın lansmanını yapacaklarını belirterek, ”Dedeman Park adı altında işadamlarına yönelik bir otel zinciri açıyoruz” dedi.

Yürükoğlu, ”Biz, 2011 yılını geçen yılın çok üstünde ve bütçenin üstünde başarılı bir şekilde kapattık. Hedeflerimizi geçtik” dedi.

En son Kasım 2011’de Dedeman Zonguldak’ı açtıklarını hatırlatan ve bununla birlikte otel sayılarının 19 olduğunu bildiren Yürükoğlu, yurtdışında, 3’ü Suriye’de, 2’si Bulgaristan’da, biri de Özbekistan’da otelleri bulunduğunu kaydetti.

Tamer Yürükoğlu, Dedeman’ın bu yıla ilişkin hedeflerinden bahsederken şunları kaydetti:
”2012 yılında biz bir alt markanın lansmanını yapacağız. Dedeman Park adı altında işadamlarına yönelik bir otel zinciri açıyoruz. Bunun ilk otelini de mart ayı içerisinde Denizli’de açacağız. Moskova’da o zincirle ilgili geçen ay bir anlaşma imzaladık. O zinciri büyütmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki 5 sene içinde 15 otel olacak.”

Yürükoğlu, yeni açılan otellerle birlikte istihdamlarının da büyüdüğünü vurguladı.
Avrupa ülkelerindeki ekonomik kriz ve Arap baharı gelişmelerinin turizm sektörünü nasıl etkileyeceğini yorumlayan Yürükoğlu, özellikle Avrupa ülkelerindeki krizin Türkiye’ye gerek turizm gerekse iş seyahati yapanları etkileyeceğini kaydetti.

Yürükoğlu, şunları söyledi:
”Orada hükümet tasarruf tedbirleri uygularken, işsizlik artarken, o insanların seyahate çıkması ikinci planda kalacaktır. O açıdan negatif etkileyecek. Şirketler de ekonomik durumlarına göre belki seyahat sürelerini kısaltacaklardır, belki 3 kişinin gideceği toplantıya tek kişi gönderecektir. Bu tür etkileri olacaktır. Ama onun yanı sıra Arap Baharı’ndan dolayı Ortadoğu ülkelerindeki turizmi negatif etkileyen faktörlerin de bir yandan Türkiye turizmine faydası olacaktır. Mesela Mısır’daki karışıklıklar oradaki potansiyeli buraya kaydıracaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir