Araç çubuğuna atla

Çamkar Otel,Sezonu Yeniliyor

Sarıkamış bölgesi hakkında da bilgiler veren Eroğlu şunları söyledi:
“Bölgede turizmin 12 aya yayılması çalışmaları arasında olan; bölgenin yürüyüş ve doğa, bisiklet rotalarının belirlenmesi için SERKA’nın (Serhat Kalkınma Ajansı) desteği ile konunun uzmanı Ersin Demirel çalışmalara başlamış, yaklaşık olarak 20 rota belirlenmiştir.

Bu çalışmalar doğrultusunda bölgede Almanya pazarına yönelik yaptığımız treeking faliyetlerinin daha da yoğunluk kazanmasını ve uzun vadeli bir ivme yakalanmasını hedefliyoruz. Yine bölgemiz de ‘slow food’ ruhuna uygun zengin gastronomi potansiyeli bulunmaktadır. 2012 yılı baharında Uluslararası Kars & Kafkas Mutfak Festivalini organize etmeye çalışacağız.

Kış Turizmi olarak da dağı işleten Karsartur A.Ş, bütün hazırlıklarını tamamlamış olup, bitirme aşamasına gelmiştir. Bu sene pistlerde yapılan yenilemelerle, performans maximum seviyeye çıkacaktır. Geçen yıl açılan Karanlıkdere pistleri ise son yapılan çalışmalarla performansları artırılmıştır. Karanlıkdere Pistlerimizin herbirinin direk uzunluğu 2500 mt. civarın da olup % 38 eğimlidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir