Araç çubuğuna atla

Bunlar Artık Uçakta Yasak

Dış hatların ardından iç hat uçuşlarında da kabin bagajına sıvı kısıtlaması geldi. Uygulama 2012`de başlıyor. Yolcular 1 litrelik ağzı kilitli torbada maksimum 100 mililitre sıvı taşıyacak.

Uçuş güvenliğinde yeni bir dönem başlıyor. Dış hatlardan sonra iç hat uçuşlarında da kabin bagajlarında sıvı kısıtlaması başlıyor. Otellerden check-in yapılmasına da onay çıktı. Havalimanlarında dedektör köpeklerin kullanılması ve özel güvenlikçilerin elle arama yapması konusunda da kanunda değişiklik yapılacak.

Uygulama Yeni Yılda

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş`in başkanlığında toplanan Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu`nda (MSHGK) önemli kararlar alındı. Buna göre sıvı kısıtlaması, 2012`de iç hat uçuşları için de geçerli olacak. İngiltere`de bir yolcunun kabin bagajında patlayıcı madde ele geçirilmesi üzerine iç hat seferlerinde de sıvı kısıtlamasına gidilmesine karar verildi. Uygulama İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında başlatılacak. Yolcular kabin bagajlarında bir litrelik ağzı kilitli torba içinde her biri maksimum 100 mililitrelik kaplarda sıvı maddeler taşıyabilecek. Her yolcu sadece bir poşeti kabine sokabilecek. Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı kremler, losyonlar, kozmetik yağlar, parfüm gibi sıvı maddeler kısıtlama kapsamına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir