Araç çubuğuna atla

Balayına Gitti Otel Yaptı

MALDİVLER- Maldiv adalarına balayına giden Ahmet Aydeniz İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Aydeniz, resort yatırımı için ada kiraladı.

Aydeniz İnşaat’ın ihaleyle aldığı Maldivler’deki Maguhdhuvaa Adası’nda 110 milyon dolara inşa ettiği Ayada Maldives Resort, 30 Ekim’de ilk müşterilerini ağırlayacak.
otelde konaklama ücretlerinin bin – 3 bin dolar arası değiştiğini söyleyen Aydeniz İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Aydeniz, “Palmiye ağaçlarının arasındaki 150 dönümlük adamızın denizden yüksekliği 1.5 metre” dedi.

Aydeniz, “İlk gittiğimizde ormanlık bir alanla karşılaştık. Adada yaşam yoktu. Ellerimizdeki oraklarla otları biçerek adayı gezebildik. Dünya üzerinde alışa geldiğimizin dışında bir inşaat sistemi uygulamamız gerekti. Tabiatı bozmadan villaları dezini üzerine inşa ettik” dedi.
Maldivler’in Türklere karışı ciddi sempatileri olduğuna dikkat çeken Aydeniz, ” Maldivliler bizi çok sevdi. Bizim bir ada daha kiralayıp yatırımlarımızı sürdürmelerimizi istiyorlar” diye konuştu.

Hamaklarla deniz üzerinde uyku

Otelin iç mimarisini kendisinin üstlendiğini ifade eden Fırat Aydeniz, “Osmanlı kültüründen esinlenerek tüm ayrıntılarda püskül kullandık. Otelimizdeki her villanın özel havuzu var. Odadan ahşap merdivenlerle denize inebiliyorsunuz. Zemini cam olan odalardan denizin altı izlenebiliyor. Ayrıca kurduğumuz özel hamaklarla denizin üzerinde uyumak da mümkün” diye konuştu.
Dünyanın her bir yanından balayı çiftleri ve çocuklu aileleri otele beklediklerini vurgulayan Aydeniz, A ve A plus müşteri grubunu hedeflediklerini söyledi. Şimdiden 5 ödül aldıklarını belirten Aydeniz, şimdi başka ödülleri kazanmak istediklerini kaydetti.

BALAYINA GİTTİ ADA ALDI

Maldivler’e 2001 yılında balayı için gittiğini ve o tarihten beri çok ilgisini çektiğini söyleyen Aydeniz, ”Oradaki resort projelerin gerek fiyatlarının çok yüksek olması gerek çok ciddi turizm potansiyelinin olması burayı bize cazip kıldı. O zamandan beri takip ediyordum. Daha sonra böyle bir ihaleden haberdar olduk, ihaleye girdik ve adayı aldık” diye konuştu.

”DAHA FAZLA TÜRK TURİST ÇEKMEK İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

Maldiv’deki adayı 33 yıllığına kiraladıklarını söyleyen ”Buraya ağırlıklı Avrupa’dan İngiliz, Alman ve İtalyan turistler geliyor. Son dönemde Rusya, Çin ve Japonya’dan da turistler gelmeye başladı. Türkiye’den de bir hayli geliyor. Bilhassa balayı çiftleri geliyor. Tabii daha fazla Türk turist çekmek için biz de uğraşacağız” dedi.

”ADANIN BÜYÜKLÜĞÜ 150 DÖNÜM”

Aydeniz, adanın büyüklüğünün 150 dönüm olduğunu, bunun turizme yönelik ilk projelerini oluşturduğunu, orada ilk Türk yatırımcı olarak yer aldıklarını kaydetti.

Ahmet Aydeniz İnşaat A.Ş’nin ağırlıklı olarak alt yapı işleri ile uğraştığını, yol, tünel, baraj, sulama, havaalanı projeleri yaptığını anlatan Aydeniz, ”Şu anda Afganistan’da Kabil Havaalanı projesi devam ediyor. Yurt içinde 2 baraj inşaatımız ve sulama projelerimiz var” dedi.Aydeniz, yurt dışındaki proje bedelleri ile ilgili olarak da, ellerindeki toplam proje bedelinin devam eden işlerin kalan kısmı da dikkate alındığında 650 milyon dolar mertebesinde olduğunu kaydetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir