Araç çubuğuna atla

Az Yatırımla Bol Kazanç Fırsatları 3. BIJOUX EXPO Fuarı’nda

Geçmişte üretimle ön plana çıkarken, son yıllarda markalaşmaya yönelik büyük yatırımlar yapan, takı ve aksesuar sektörü şimdi franchise fırsatları ile zincirleşerek günden güne büyümeye devam ediyor.Zincirleme çalışmalarının yoğunlaştığı sektörün büyüklüğü ise 500 milyon liranın üzerinde.

Türkiye’de son dönemlerde markalaşmanın hızlandığı bu sektörde; kar marjlarının yüzde 300’lere ulaşması girişimcileri bu alana doğru hızla çeklemeye başladı.145 yerli ve 10 yabancı firmanın katıldığı 2.fuarın büyük başarısının ardından, özellikle Türk ve Osmanlı kreasyonlarının yurt dışında büyük ilgi görmesi ile yabancı alıcıların ve Türkiye’de anahtar teslim şube açmak isteyen büyük firmaların “franchise” vermek için yoğun ilgi göstereceği 3. Bijuteri ve Tekstil Aksesuarı Fuarı ” Bijoux Expo Turkey” 01-04 Aralık tarihleri arasında İstanbul fuar merkezinde kapılarını açacak.

Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan; ‘Bijuteri ve aksesuar sektöründeki markalaşma süreci, bu alanda yatırım yapan firmaların arasında yoğun bir rekabet ortamı yaratıyor. Geçmişte aksesuar ve takı, sadece sokak aralarında tuhafiye denilen yerlerde veya toptancılar tarafından satılırken, şimdilerde sadece iç pazarla yetinmeyen ve yurtdışına açılan çok büyük bir sektör haline geldi. Global kriz, az riskle yatırım imkanı tanıyan franchising sistemine olan talebi arttırdı.Kriz ortamında yatırım yapmak isteyen girişimciler, en güvenli yöntem olarak franchising sistemine sarılıyor. Araştırmalara gore son yıllarda yüzde 25 büyüyen franchising sektörünün yıllık ticaret hacmi 35 milyar doları geçmiş durumda. Bijoux Expo bijuteri ve aksesuar fuarı’nın bu yıl 3.sü düzenleniyor. Fuarımız,toptan siparislerin alınması,ihracat bağlantılarının yapılması ve cazip franchise fırsatları sunması sebebi ile sektörde büyük br boşluğu dolduruyor. Her sene yüzde 50 büyüme ile devam eden Bijoux Expo ile hedefimiz dünyada bijuteri sektörünün en büyük fuarı haline gelmesi.’ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir