Araç çubuğuna atla

Aquarium Projesi’nin Temeli Atılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Arapsuyu Olbia Kanyonu’nda yap-işlet-devret modeliyle yaptıracağı Antalya Aquarium Projesi’nin temeli, 29 Kasım Salı günü düzenlenecek törenle atılacak.

Avrupa’nın önemli akvaryumlarından biri olması beklenen projede, sualtı dünyası hakkında detaylı bilgi sunulacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Aquarium’un, kentin yeni cazibe merkezlerinden biri olacağını belirterek, projenin turizm başkentine önemli katkı sağlayacağını savundu.
Antalya Aquarium, 12 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 5 milyon litre su kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük ikinci akvaryum tankı bulunacak. Projede 131 metre uzunluğuyla Avrupa’nın en uzun akvaryum tüneli yer alacak. Köpekbalıkları için özel tasarlanmış tankına yanı sıra Antalya Aquarium’da; dünya denizleri, okyanuslar, Türkiye denizleri, nehirleri, gölleri, zehirli türler ve denizanaları gibi 36 farklı temada akvaryum bulunacak.

Antalya Aquarium’da ayrıca, balık dokunma havuzları, dalgıçlık okulu, restoran, fastfood, kafeteryalar, 5D sinema salonu, bin metrekarelik sualtı dünyası konseptli çocuk oyun ve eğlence alanı, paintball ve sergi alanları olacak. 20 binden fazla balık ve sualtı canlısının bulunacağı Antalya Aquarium’da, vatoz ve köpekbalıklarıyla yüzme imkanı da sağlanacak. Antalya Aquarium’da ayrıca, bin 500 metrekare kapalı alan içerisinde, gerçek kar yağan ve özel ısı dengeleyici kıyafetler giyilerek ziyaret edilebilecek kafeterya ve restoranlar da bulunacak. İsteyenlerin kızağa binebileceğini ya da kardan adam yapıp vakit geçirebilecekleri İglo Köyü ile Noel Baba’nın evinin de yer alacağı ‘Soğuk Dünya’ konsepti yer alacak.
Antalya Aquarium, 5 milyon litrelik ana tankıyla Avrupa’nın ikinci, dünyanın 5’inci büyük akvaryumu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir