Araç çubuğuna atla

Antalya’dan Van’a İlk Yardım Gönderildi

24 Ekim 2011 Pazartesi – Antalya Büyükşehir Belediyesi, Van da 23 Ekim Pazar günü yaşanan 7.2 büyüklüğündeki deprem felaketine sessiz kalmadı. Deprem haberinin duyulmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ın talimatı üzerine hemen yardım için harekete geçildi.

İlk olarak Afet ve Acil Koordinasyon Merkezi harekete geçirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesindeki 18 kişiden oluşan profesyonel kurtarma ekibini 4 adet tam donanımlı araç ve bin kişilik kumanyayla birlikte Pazar günü bölgeye gönderdiklerini söyledi.

12 TON SEBZE MEYVE GİTTİ
Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, kurtarma ekiplerinin bölgeye gönderilmesinin ardından, gıda yardımı için de hemen çalışmalara başladıklarını bildirdi. İlk etapta Hal Müdürlüğü, Antalya Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği ile birlikte 12 tonluk yaş sebze meyveyi Van a gönderdiklerini kaydeden Öcal, “Yardımlarımız bununla kalmayacak. Kuru gıda göndermeyi de planlıyoruz ” dedi.

10 BİN ADET YÜKSEK KALORİLİ EKMEK
Cemal Öcal, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı nda çalışan bir müdürü uçakla bölgeye gönderdiklerini belirterek, “Müdürümüzle irtibat kurarak neye ihtiyaç varsa onları göndermeye çalışıyoruz. Müdürümüzle birlikte 10 bin adet yüksek kalorili ekmek, bin koli su ile bin adet kumanyayı bölgeye ulaştırdık. Gönderdiğimiz giysi, battaniye, bin adet yağmurluk ile bin adet iş eldiveni Van a ulaşmak üzere ” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir