Araç çubuğuna atla

Anex Tour, İngiltere Pazarında Enjoy Holıdays’i Satın Aldı

Türkiye’nin önde gelen turoperatörlerinden Anex Tour, İngiltere’de bulunan seyahat acentesi zinciri Enjoy Holidays’i satın aldı. Rusya ve BDT pazarlarının da liderleri arasında yer alan Anex Tour bu aşlımla yeni bir alana daha girmiş oldu.

Anex Tour Genel Müdür Yardımcısı Fuat Ersoy, turizmgazetesi.com’a yaptığı açıklamada, büyük hissedarı olunan şirketin operasyonunda, diğer destinasyonların yanında, Türkiye ve Antalya’yı öne çıkaran bir çalışma yürüteceklerini belirtti.

İngiltere’nin yüksek kapasiteli bir pazar olduğunu belirten Ersoy, “Bakışımız kısa vadeli değil, uzun vadede sağlıklı bir işleyiş kurmayı planlıyoruz. Şirketin vaolna pazarlarının yanında Türkiye ve Antalya’yı daha fazla öne çıkarmayı düşünüyoruz”dedi. Ersoy, İngiltere pazarındaki arayışlarının devam ettiğini de vurguladı.

Öte yandan 25 yıldan fazla bir mazisi bulunan şirketi, 5 yıldır çalıştıran Ronnie Findlay, gemi seyahatleri işlerinde azalan komisyonlardan dolayı, içinde bulundukları nakit sıkıntısının, uzun zamandır kendilerini alıcı bulmaya sevk ettiğini belitti.

Sektördeki sıkıntıların bazı şirketleri nakit sorunu içine ittiğini belirten Findlay, ortak arayışlarının uzun zaman beri sürdüğünü ancak pek çok şirket gibi kendilerinin de başka çareleri kalmayarak satışa gittiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir