Araç çubuğuna atla

Anemon, 2023’te 10 Bin Yatak Hedefliyor

22 yıllık otelcilik birikimi ile Türkiye’nin 11 ilinde toplam 15 otel ile hizmet verdiklerini söyleyen Anemon Konya Otel Müdürü Berati Tuncer, “Anemon Otelleri olarak Türkiye’nin en yaygın otel zinciri olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Bu yıl açılacak Anemon Konya ile grubun toplam otel sayısı 17’ye çıkmış olacak” dedi.

Bu yatırımla toplam oda sayısının 1.800’e, yatak kapasitelerinin 4 bine ulaşacağını belirten Tuncer, “Anemon Otelleri olarak hedefimiz Cumhuriyetin 100. Yılında 50 otel ve 10 bin yatak kapasitesine ulaşmak” şeklinde konuştu.

Aralık ayında Mevlana’nın ölüm yıldönümü olan Şeb-i Aruz haftasında açılması

planlanan Konya otelinin kentin 3’üncü ve en yeni 5 yıldızlı oteli olacağını belirten Tuncer, “Anemon Konya, inanç ve kültür turizmi açısından büyük öneme sahip olan kentin merkezinde, havalimanına 20 dakika mesafede konumlanmış durumda. 176 oda ve 3 toplantı salonu, balo salonu, sağlık ve spor kulüpleri ile hizmete girerek kapılarını tüm misafirlerine açacak” dedi

Anemon otelleri olarak, şimdiye kadar Batı Anadolu bölgesi ağırlıklı yatırım yaptıklarına dikkati çeken Berati Tuncer, “Malatya ve Antakya otellerinden sonra, Ordu ve Konya otellerimizle birlikte ülke geneline yayılma konusunda yeni adımlar atılmış olacak. Önümüzdeki yıl yeni projeler ile otel sayımızı artıracağız” dedi.

Tuncer; iş dünyasının beklentilerini karşılamaya yönelik modern donanıma sahip olacak Anemon Konya’da 360 derece manzaraya sahip bir restoran bulunacağı bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir