Araç çubuğuna atla

Altınbeşik ve Uçansu Şelalesi Dünya’ya Tanıtılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde bulunan Uçansu Şelalesi ile İbradı ilçesi Ürünlü Köyü sınırları içinde bulunan Altınbeşik Mağarası’nı, tanıtımla dünya gündemine taşıyacaklarını söyledi.

Antalya bölgesinde alternatif turizmi canlandırmak için yaptıkları çalışmayla ilgili Cihan’a bilgi veren Arıcı, yeni dönemde deniz, kum ve güneş turizminin yanı sıra alternatif turizm kapsamı çerçevesinde kültür, doğa sporları turizmi, yayla, köy yaşamı, arkeoloji, doğal güzellikler ve çiftlik evi turizmini önplana çıkaracaklarını kaydetti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Antalya’ya gelen turistlerin Gündoğmuş’un Uçansu Şelalesi, Ormana Evleri ve Ürünlü Köyü’nde bulunan Altınbeşik Mağarası’nı görmeleri için çalışma başlattıklarını belirten Arıcı, Altınbeşik Mağarası’nın yolunun geçen yıl yapıldığı için ziyaretlere açık olduğunu söyledi.

Arıcı, “Altınbeşik, Ormana Evleri ve Uçansu Şelalesi’ni dünya gündemine taşımaya kararlıyız. Tanıtımlarla bölgeyi eko turizminde cazip hale getirmek istiyoruz. Altınbeşik Mağarası ve Uçansu Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğini Antalya’ya gelen turistlerin görmesini istiyoruz.” diye konuştu.
Arıcı, İbradı ilçesi Orman beldesinde bulunan tarihi Ormana Evleri’ni de kültür turizmine kazandıracaklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir