Araç çubuğuna atla

Alman Reise & Preise’in Anketinde THY Avrupa’nın 1 Numarası

FRANKFURT – Alman Reise & Preise’ın sık seyahat edenlerle yaptığı bir ankette, THY Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi seçildi. Dünyanın en iyi havayolu şirketi için ise sürpriz bir isim seçildi. Almanya’nın önde gelen seyahat dergilerinden Reise & Preise’nın 20 yıldır düzenlediği “Yılın en iyi havayolları şirketi” anketinde bu yıl, henüz dünya genelinde adı çok fazla duyulmamış olan Umman Havayolları, dünyanın en iyi havayolu şirketi seçildi.

Ankete katılanlar kabin durumu, tuvalet temizliği, yemek, içecek hizmeti, koltuk konforu, çok yönlü servis, yer hizmetleri, fiyat ürün ilişkisi, kalkış ve varışta dakiklik, çocuklar için sunulan imkânlar gibi 10 farklı kalemde puanlama yaptı.

Sık sık hava yoluyla seyahat eden kişilerle yapılan anketin sonucunda Umman Havayolları 6 üzerinden 5,31 puan toplayarak dünyanın en iyisi oldu. İkinciliği Güney Koreli uçuş firması Asiana Airlines alırken onu Singapur Havayolları takip etti. Dördüncü sırayı ise Yeni Zelanda Havayolları aldı.

Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilen THY ise, 6 üzerinden 4,23 puan aldı. Avrupa’nın ikincisi İsviçre Havayolları olurken üçüncülüğü Avusturya Havayolları aldı. Avusturya Havayolları “business class” (birinci sınıf) uçuşta da en iyi hizmet sunan havayolu şirketi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir