Araç çubuğuna atla

Aleksandretta Turizm yeni şubelerle büyümeyi hedefliyor


Turizm sektöründe 2007 yılında çalışmaya başlayan Yusuf Sallahoğlu’nun geçen yıl İskenderun’da turizm ve seyahat acenteliği hizmeti vermek amacıyla kurduğu Aleksandretta Turizm, 2012 yılında iki yeni şube açarak büyüme atağına geçmeyi hedefliyor.

İskenderun’da seyahat acenteliği hizmeti veren genç turizmcilerin aktif halde rol oynaması için Aleksandretta Turizm’i açtıklarını dile getiren Yusuf Sallahoğlu, “Otel rezervasyonu, tur satışları, tüm dış ve iç hava hatlarının uçak bileti satışını yaparak müşterilerimize hizmet veriyoruz. 90 metrekarelik işletmemizde deneyimli personelimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Müşterilerimize turizmle ilgili ihtiyaçlarına 7 gün 24 saat hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

Sallahoğlu, “Müşterimizin isteğine göre Türkiye geneli ve yurtdışı otel rezervasyonları, tur ve uçak bileti satışı yapıyoruz. Sezona ve resmi tatillere göre turlar düzenliyoruz. Yaz döneminde Akdeniz ve Ege bölgelerine yönelik çalışıyoruz. Kış döneminde kayak ve sömestr turları düzenleyerek müşterimizin memnuniyetini sağlıyoruz. Kapadokya ve Karadeniz turlarına büyük ilgi var. Her dönemde tercih ediliyor. Her bütçeye uygun tur paketlerimizle müşterilerimize hizmet veriyoruz” açıklamasında bulundu.

Geçen yıl tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık verdiklerini hatırlatan Yusuf Sallahoğlu, “Bu yıl kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üstte tutma hedefiyle çalıştık. 2012 yılında yine maksimum müşteri memnuniyetini sağlayarak bölgemizde tercih edilen bir firma olmayı istiyoruz. Gelecek yıl Reyhanlı ve Antakya şubelerimizi açmayı planlıyoruz. Fizibilite çalışmalarımızı tamamladık” bilgisini verdi. 2010 – 2011 sezonunda yüzde 40’lık büyüme sağladıklarını ifade eden Sallahoğlu, “ıskenderun’da tatil yaptırma konusunda en kaliteli hizmeti vermekte iddialıyız. 2016 yılına kadar 5 şubemizle Hatay bölgesinde hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.

İç turizmde destek sıkıntısı olduğunu dile getiren Sallahoğlu, “Açılan işletmelere yeterli destek sağlanmıyor. Turizm acenteleri kendi çabaları ile mücadele etmeye çalışıyor. Bu sıkıntılardan ancak ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın önderlik ettiği gibi kalifiyeli eleman yetiştirmeye yönelik kurslar gibi çalışmalarla kurtulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir