Araç çubuğuna atla

240 Odalı Hisaralan Termal Resort, 2012’de Hizmete Açılacak

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bulunan ve yüzyıllardır kullanılan Hisaralan Kaplıcaları’nın tanıtımı için bölgeye, 10 milyon dolara mal olacak beş yıldızlı termal otel yapılıyor. 240 yataklı planlanan Hisaralan Termal Resort Otel’in 2012 Mart ayında hizmete gireceği belirtildi.

Otelin yatırımcılarından Oğuzhan Demirbaş, ilk etapta 240 yataklı planlanan tesisin 2012 Mart ayında hizmete gireceğini söyledi. İnşaatın büyük bölümü tamamlanan, bölgenin en büyük termal otellerinden birisi olacak Hisaralan Termal Resort Otel, 50 dönüm arazi üzerine kuruluyor.

Demirbaş, 2008 Mayıs ayında temeli atılan tesisin yüzde 90’lık bölümünün tamamlandığını belirterek, “Resmi açılışı 2012 Mayıs ayında yapmayı planlıyoruz. Babam Mehmet Demirbaş ve kardeşim Bayram Demirtaş ile birlikte böyle bir yatırıma karar verdik. Yıllardan beri bölgede küçük çapta kaplıca hizmeti veriliyor. Son yıllarda Türkiye’de termal yatırım atağı başladı. Biz de doğup büyüdüğümüz bölgeye böyle bir yatırım yapmaya karar verdik. Hisaralan’ın onlarca noktasından 98 derece çıkan termal su, binlerce yıldır yer değiştirerek travertenler oluşturmuştur. Aşamalı olarak hizmete girecek olan tesisimiz ilk etapta 240 yataklı olacak, daha sonra 440 yatak kapasitesine ulaşacak. Sındırgı merkeze 18 km mesafede bulunan tesis, eski İzmir-İstanbul kara yolu üzerinde” dedi.

Tesisin kurulduğu alanın dört tarafının ormanlarla çevrili olduğunu aktaran Oğuzhan Demirbaş, “Tesisimizde 60 standart oda, 8 süit, 24 apart ve 2 engelli odası bulunuyor. Ayrı ayrı tasarlanan kadın ve erkek kapalı açık yüzme havuzlarının yanı sıra SPA, terapi merkezi, güzellik salonu, spor alanları, gezinti parkurları, seraları, çiçek bahçeleri, manzara köşeleri, balık havuzları ve kuş kafesleri yer alıyor” diye konuştu.
Tesiste ilk etapta 60 personelin hizmet vereceğini dile getiren Demirtaş, şöyle devam etti: “Tesiste ayrıca Yörük aşiretinin örf âdetleri ve geçmişlerini yansıtan sanat eserleri olarak bilinen doğal boyaları, dokuma teknikleri, özgün renk ve motifleriyle Yağcıbedir halıları başta olmak üzere yörede işlenen sepet, ağaç, bakır gibi pek çok el sanatı ürünü tesiste sergilenecek ve satılacak.”

Tesise futbol sahası da yapılacak
Otelin konumu ve bölgenin temiz havası sebebiyle sağlık turizminin yanı sıra doğa turizminin de yapılabileceğini ifade eden Oğuzhan Demirbaş, ayrıca hobi ve kuş bahçesi gibi farklı faaliyet alanları da olacağını vurguladı.
Tesis içindeki 350 kişilik toplantı salonunun, bölgeyi kongre turizmi açısından hareketlendireceğini aktaran Demirbaş, “Ayrıca temiz havası nedeniyle yapacağımız futbol sahalarıyla takımların burasını kamp turizmi olarak tercih etmesini hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir