Araç çubuğuna atla

2013’te Açılacak Olan,Hotel Missoni Belek

Bekay Property Partners’ın kurucusu Yüksek Mühendis Haluk Kaya, Olivion Golf, Country Club & Residence (Antalya-Belek) projesine başladı. Projenin içinde bir de dünya jet-set’in favorisi olan The Missoni Hotel açılacak. Ayrıca Avrupa’nın en büyük havuzu da projenin içinde yer alacak. Rezidor Hotel Group’a bağlı Hotel Missoni’nin 2013’te açılması planlanıyor.

Projede 18 delikli bir golf pisti de yapılacak. Tesis içinde villa konutlar, spor tesisleri ve butik alışveriş alanları da bulunacak. Otelde büyüklükleri 200 ile 900 metrekare arasında değişen 26 villa ve 107 oda yer alacak.

Haluk Kaya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bu tip projelerin Türkiye’de ne kadar yapılırsa turizmin kalitesinin daha da yükseleceğine ve Türkiye’ye gelip gidip oteldeki iki domatesi yiyen değil para harcayan turist geleceğini inanıyoruz. Adam ev alınca geliyor. Gelmezse akrabasını yolluyor, para harcıyorlar. Devlet şimdi de yabancıya emlak satışını kolaylaştırıyor. O da çok önemli. Ayrıca yabancıların çocukları için okul da açacağız. Orada yaşayan Almanlar’a Ruslar’a hitap edecek bir okul olacak. Yatırımınızın maliyeti ne kadar? 600 milyon lira. Dönüşüm olarak da 1,4 milyar lira beklediğimiz bir proje. Süre olarak 7 yıl öngörüyoruz. Birinci etabı yaptığımızda golf otel ve ilk evler yapılmış olacak. Her sene 100 daire olmak üzere toplamda 700 tane konut yapacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir