Araç çubuğuna atla

“Rixos Palm Jumeirah” Ocak 2012’de Hizmete Giriyor

Rixos Hotels, Dubai’deki yeni otel projesi Ocak 2012’de kapılarını açıyor. Palmiye Adası’nın en prestijli bölgesinde yer alan Rixos Palm Jumeirah, zincirin Dubai’deki ilk halkası olacak

Rixos Hotels’in Dubai’deki ilk oteli Rixos Palm Jumeirah’ın açılışı için geri sayım başladı. Dünyanın 8. harikası olarak anılan Palmiye Adası’nın en prestijli bölgesinde yer alan Rixos Palm Jumeirah, zincirin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ilk halkası olarak Ocak 2012’de hizmet vermeye başlayacak.

Rixos Palm Jumeirah Dubai, 234 oda ve 28 rezidanstan oluşuyor. Rixos Hotels’in 2012’de hizmete giren ilk tesisinin Rixos Palm Jumeirah olacağına dikkat çeken Rixos Hotels Markadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Başak Erel, “Yeni yıla, yeni bir destinasyonla giriyoruz. Lüks konaklama sektörünün farklı boyutlara ulaştığı Dubai’de, Rixol Hotels olarak Türk misafirperverliğini ön plana çıkartacağımız hizmet yelpazemizle misafirlerimizi karşılayacağız” dedi.

Şeyh Muhammed Al Makdum Sarayı ile Sofouh Caddesi’ne komşu olan projenin kapalı alanı arazinin sadece yüzde 30’nu kapsıyor. Geri kalan yüzde 70’ini bahçe ve sahil gezinti alanı olarak değerlendiriliyor. Çağdaş ve lüks bir mimari yapıya sahip olan projede geleneksel dokunuşlarla tasarıma farklılık kazandırılıyor. Ana lobinin genişliği ve her odaya ait özel balkonlar Orta Doğu mimarisinde sık rastlanan iç avluları yansıtıyor. Her odanın körfez denizi manzarasına sahip olduğu otel, kral dairesi, royal süit, presidential süit, senior süit, business suit, junior suüt ve deluxe olmak üzere 7 farklı oda kategorisinden oluşuyor. Otelin konsepti hem iş hem de resort oteli olarak hizmet vermesini sağlıyor. Toplantı odalarının, olimpik yüzme havuzunun, özel plajının, SPA ve spor faaliyetlerinin en yüksek segmentte sunulduğu Rixos Palm Jumeriah, doğu ve batının ruhunu Arap Körfezi’ne taşıyor.

Açık büfe sabah kahvaltısı ve öğle yemeklerinin yanı sıra ala carte öğlen ve akşam yemeklerinin de sunulduğu Rixos Palm Jumeirah’ın akşam menüsü ağırlıklı olarak kebaplar ve et yemeklerinden oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir